Lietuvos vyriausybė imasi priemonių šalies kino pramonei plėtoti. Neseniai ji paskelbė apie naują programą, pagal kurią kino kūrėjams bus skiriamas finansavimas ir parama. Tai puiki žinia pradedantiesiems Lietuvos režisieriams ir prodiuseriams! Šiame tinklaraščio įraše aptarsime naująją programą ir tai, kaip ji gali padėti kino kūrėjams Lietuvoje įgyvendinti savo svajones.

Programa, pavadinta „Kurk Lietuvai”, pradėta įgyvendinti 2020 m., ją finansuoja Lietuvos vyriausybė. Jos tikslas – padėti kino kūrėjams plėtoti savo projektus ir pradėti juos įgyvendinti. Finansavimas gali būti skirtas scenarijaus kūrimui, įrangos nuomai, kelionės išlaidoms ir net rinkodaros išlaidoms. Be to, programa siūlo mokymo programas kino profesionalams, taip pat seminarus ir dirbtuves.

Programa taip pat siekiama skatinti skirtingų šalių kino kūrėjų bendradarbiavimą. Ji skatina tarptautinę koprodukciją, kuri gali pritraukti daugiau išteklių ir padėti kurti stiprią kino industriją Lietuvoje.

Be to, Lietuvos vyriausybė bendradarbiauja su keliomis organizacijomis, kad sukurtų „vieno langelio” principu veikiančią kino kūrėjams skirtą tarnybą. Tai apima pagalbą tvarkant dokumentus, gaunant leidimus ir sprendžiant kitus teisinius klausimus.

Programa jau padarė teigiamą poveikį šalies kino industrijai. Lietuvoje 2020 m. pagaminta daugiau vaidybinių filmų, o šiemet jų tikimasi dar daugiau. Įgyvendindama programą „Sukurk Lietuvą”, Lietuvos vyriausybė rodo savo įsipareigojimą remti ir plėtoti vietos kino pramonę.

Ši iniciatyva yra puiki galimybė pradedantiesiems Lietuvos režisieriams ir prodiuseriams. Ji suteikia galimybę gauti lėšų, išteklių ir paramos, kurie gali padėti filmų kūrėjams sėkmingai pradėti savo projektus. Ji taip pat atveria galimybes bendradarbiauti su tarptautiniais kino kūrėjais, o tai gali padėti populiarinti lietuvišką kiną pasauliniu mastu.

Nekantriai laukiame, kokių puikių projektų iš Lietuvos sulauksime ateinančiais metais. Ambicingi kino kūrėjai, pasinaudokite šia galimybe ir sukurkite ką nors nuostabaus!

stonys.lt

Recommended Posts

„Sidabrinė Gervė 2023” Lietuvos kino apdovanojimai.

Neseniai įvyko Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2023” – prestižinis renginys, kuriame pagerbiami geriausi šalies kino industrijos pasiekimai, subūręs talentingus kino kūrėjus, aktorius ir industrijos profesionalus. Ši kasmetinė šventė ne tik įvertina išskirtinius talentus, bet ir yra platforma, skirta propaguoti ir pristatyti […]

Kaip filmuoti ir redaguoti profesionalios kokybės vaizdo įrašus telefonu

stonys.lt
 

Šiandieninėje visuomenėje paplitus išmaniesiems telefonams, nenuostabu, kad vis daugiau žmonių telefonais filmuoja vaizdo įrašus. Tiesą sakant, neseniai atliktas tyrimas parodė, kad 78 % žmonių naudoja savo telefonus vaizdo įrašams fiksuoti. Nors yra puikių telefonų programėlių, skirtų vaizdo įrašams filmuoti, jų kokybė dažnai […]