Lietuvos vyriausybė imasi priemonių šalies kino pramonei plėtoti. Neseniai ji paskelbė apie naują programą, pagal kurią kino kūrėjams bus skiriamas finansavimas ir parama. Tai puiki žinia pradedantiesiems Lietuvos režisieriams ir prodiuseriams! Šiame tinklaraščio įraše aptarsime naująją programą ir tai, kaip ji gali padėti kino kūrėjams Lietuvoje įgyvendinti savo svajones.

Programa, pavadinta „Kurk Lietuvai”, pradėta įgyvendinti 2020 m., ją finansuoja Lietuvos vyriausybė. Jos tikslas – padėti kino kūrėjams plėtoti savo projektus ir pradėti juos įgyvendinti. Finansavimas gali būti skirtas scenarijaus kūrimui, įrangos nuomai, kelionės išlaidoms ir net rinkodaros išlaidoms. Be to, programa siūlo mokymo programas kino profesionalams, taip pat seminarus ir dirbtuves.

Programa taip pat siekiama skatinti skirtingų šalių kino kūrėjų bendradarbiavimą. Ji skatina tarptautinę koprodukciją, kuri gali pritraukti daugiau išteklių ir padėti kurti stiprią kino industriją Lietuvoje.

Be to, Lietuvos vyriausybė bendradarbiauja su keliomis organizacijomis, kad sukurtų „vieno langelio” principu veikiančią kino kūrėjams skirtą tarnybą. Tai apima pagalbą tvarkant dokumentus, gaunant leidimus ir sprendžiant kitus teisinius klausimus.

Programa jau padarė teigiamą poveikį šalies kino industrijai. Lietuvoje 2020 m. pagaminta daugiau vaidybinių filmų, o šiemet jų tikimasi dar daugiau. Įgyvendindama programą „Sukurk Lietuvą”, Lietuvos vyriausybė rodo savo įsipareigojimą remti ir plėtoti vietos kino pramonę.

Ši iniciatyva yra puiki galimybė pradedantiesiems Lietuvos režisieriams ir prodiuseriams. Ji suteikia galimybę gauti lėšų, išteklių ir paramos, kurie gali padėti filmų kūrėjams sėkmingai pradėti savo projektus. Ji taip pat atveria galimybes bendradarbiauti su tarptautiniais kino kūrėjais, o tai gali padėti populiarinti lietuvišką kiną pasauliniu mastu.

Nekantriai laukiame, kokių puikių projektų iš Lietuvos sulauksime ateinančiais metais. Ambicingi kino kūrėjai, pasinaudokite šia galimybe ir sukurkite ką nors nuostabaus!

www.stonys.lt

Recommended Posts

Aktorių perklausos. Kas tai?

www.stonys.lt
 

Aktorių perklausos – tai esminis procesas kino ir teatro industrijoje, leidžiantis režisieriams ir kastingo direktoriams atrinkti tinkamiausius aktorius įvairiems vaidmenims. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra aktorių perklausos, kaip jos vyksta ir kokios svarbios jų ypatybės. Kas yra aktorių perklausa? Aktorių perklausa – […]