Lietuva, su savo įspūdingais gamtos peizažais ir unikaliais architektūros perlais, tapo viena iš geidžiamiausių filmavimo vietų kino industrijai. Nuo senovinių miesto gatvių iki pasakiškų miškų – ši šalis suteikė foną įvairiems tarptautiniams projektams. Straipsnyje aptariame populiariausius filmus ir serialus, kurie buvo nufilmuoti Lietuvoje.

Filmai

  1. „Defender” (Gynėjas). Šis veiksmo filmas, kurio pagrindinis vaidmuo atiteko Gerardui Butleriui, didžiąją dalį scenų įamžino Vilniaus senamiestyje. Filmas pasakoja apie buvusį slaptąjį agentą, kuris grįžta į veiksmą, kad apgintų pasaulio lyderius.
  2. „War & Peace” (Karas ir taika). BBC sukurtas šedevras, remiantis Tolstojaus romanu, filmavosi įvairiose Lietuvos vietose, įskaitant Rumšiškes ir Trakų pilį. Seriale atkurtas 19-ojo amžiaus Rusijos imperijos vaizdas, pritraukė milijonus žiūrovų visame pasaulyje.
  3. „Hannibal Rising” (Hanibalo prisikėlimas). Ši tamsi drama, pasakojanti apie jaunystės išgyvenimus, kurie pavertė Hanibalą Lekterį serijiniu žudiku, taip pat turėjo daug scenų, nufilmuotų Lietuvoje, įskaitant Vilniaus senamiestį.

Serialai

  1. „Stranger Things” (Keisti daiktai). Nors šis serialas yra amerikietiškas, viena iš jo epizodų buvo filmuojama Vilniuje, kur buvo vaizduojamas alternatyvus Rusijos miestas. Šis projektas Lietuvą įtraukė į pasaulio popkultūros žemėlapį.
  2. „Catherine the Great” (Didžioji Katerina). HBO serialas su Helen Mirren vaidinant pagrindinį vaidmenį, Didžiąją Kateriną, taip pat rinkosi Lietuvos dvarus ir pilis kaip filmavimo vietas. Serialas pasakoja apie Rusijos imperatorės valdymą ir jos įtaką istorijai.
  3. „Tokyo Trial” (Tokijo teismas). Šis Netflix mini-serijas, pasakojantis apie Antrąjį pasaulinį karą ir po karo vykusius teismus, iš dalies buvo filmuojamas Vilniaus senamiestyje, kuris puikiai atkūrė to meto Japonijos atmosferą.

Reikšmė kino industrijoje

Lietuva, filmavimo pramonėje, yra vertinama dėl savo lankstumo, profesionalumo ir ekonomiškumo. Šalis siūlo platų gamtos ir architektūros spektrą, kuris gali atstovauti įvairias eras ir lokacijas. Be to, vyriausybės palaikomos skatinamosios priemonės ir finansinės grąžos sistemos dar labiau pritraukia tarptautinius kino kūrėjus.

Lietuvoje filmuoti projektai ne tik atneša šaliai tarptautinį pripažinimą, bet ir padeda auginti vietinę kino industriją, mokyti jaunus specialistus ir kurti darbo vietas. Taigi, Lietuvos indėlis į pasaulinę kino pramonę yra nenuginčijamas ir tik augantis.

www.stonys.lt

Recommended Posts

Aktorių perklausos. Kas tai?

www.stonys.lt
 

Aktorių perklausos – tai esminis procesas kino ir teatro industrijoje, leidžiantis režisieriams ir kastingo direktoriams atrinkti tinkamiausius aktorius įvairiems vaidmenims. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra aktorių perklausos, kaip jos vyksta ir kokios svarbios jų ypatybės. Kas yra aktorių perklausa? Aktorių perklausa – […]

Telefonų remonto niša Vilniaus verslo ir kino industrijų sankirtoje

www.stonys.lt
 

Vilniaus miesto gatvėse skuba įvairiausių sričių profesionalai, turistai ir kino industrijos atstovai. Čia, tarp senamiesčio plytų ir modernių verslo centrų, klesti telefonų remonto verslas, aptarnaujantis ne tik vietos gyventojus, bet ir miesto svečius. Telefonų remontas Vilniuje: kokybė ir patikimumas Vilniuje esančios telefonų […]