Šiandieninėje visuomenėje paplitus išmaniesiems telefonams, nenuostabu, kad vis daugiau žmonių telefonais filmuoja vaizdo įrašus. Tiesą sakant, neseniai atliktas tyrimas parodė, kad 78 % žmonių naudoja savo telefonus vaizdo įrašams fiksuoti. Nors yra puikių telefonų programėlių, skirtų vaizdo įrašams filmuoti, jų kokybė dažnai nėra tokia gera, kokią galima gauti naudojant profesionalios kokybės fotoaparatą. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime, kaip filmuoti ir redaguoti profesionalios kokybės vaizdo įrašus telefonu!

Norint nufilmuoti geriausią įmanomą vaizdo medžiagą, svarbu gerai išmanyti, kokius nustatymus naudoti telefone. Pavyzdžiui, turėtumėte įrašinėti HD arba 4k raiška, jei jūsų telefonas ją palaiko, ir įsitikinti, kad jūsų apšvietimas yra tinkamas. Be to, turėtumėte eksperimentuoti su įvairiais kampais, kadrų dažniais (fps) ir raiška, kad rastumėte geriausią vaizdo įrašo derinį. Taip pat turėtumėte įsitikinti, kad telefone yra daug vietos, kad filmuojant nepritrūktų vietos.

Kai sureguliuosite visus nustatymus, laikas pradėti filmuoti ir montuoti! Prieš pradėdami filmuoti ar montuoti, jei įmanoma, būtinai naudokite trikojį. Tai padės išlaikyti filmuotą medžiagą stabilią ir sumažins fotoaparato drebėjimą. Jei trikojo neturite, įsitikinkite, kad filmuodami telefoną laikote kuo stabiliau.

Tada metas pradėti redaguoti! Galite naudoti daugybę telefone esančių vaizdo įrašų redagavimo programėlių arba, jei norite, pereiti prie kompiuterio. Pradėkite importuoti vaizdo įrašus į pageidaujamą redagavimo programinę įrangą, tada pradėkite kirpti, jungti ir pridėti efektų. Kad kokybė būtų optimali, būtinai eksportuokite kuo didesne raiška.

Atlikę kelis paprastus veiksmus galite filmuoti ir redaguoti profesionalios kokybės vaizdo įrašus telefonu! Tereikia šiek tiek žinių apie nustatymus ir šiek tiek redagavimo praktikos. O kai jau patogiai įvaldysite pagrindus, visada galima eksperimentuoti ir ieškoti kūrybiškesnių būdų. Sėkmės!

www.stonys.lt

Recommended Posts

Aktorių perklausos. Kas tai?

www.stonys.lt
 

Aktorių perklausos – tai esminis procesas kino ir teatro industrijoje, leidžiantis režisieriams ir kastingo direktoriams atrinkti tinkamiausius aktorius įvairiems vaidmenims. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra aktorių perklausos, kaip jos vyksta ir kokios svarbios jų ypatybės. Kas yra aktorių perklausa? Aktorių perklausa – […]